Vítejte na stránkách obce Sdružení Peklo.

Sdružení Peklo

Obce mikroregionu

Obec Holany leží přímo u soustavy Holanských rybníků na bobřím potoce. Má přes 500 obyvatel, jejich počet se však v letních měsících mnohonásobně zvyšuje o návštěvníky stovek rekreačních chat, několika rekreačních středisek, dětských táborů a návštěvníků kempu.
Obec Horní Police se rozkládá v oblasti východního okraje Českého středohoří na obou březích řeky Ploučnice v malebném údolí, ohraničeném na severu Dvorským kopcem vysokým 521 m a na jihu uzavřeném táhlým Havraním hřbetem, jenž v délce 5 km dosahuje od Potoka Merbolitckého až k potoku Valteřickému a svým nejvyšším vrcholem, zvaným Strážný dosahuje nadmořské výšky 598 m. Zastavěná část obce v okolí kostela leží 259 m nad mořem.

Obec Jestřebí leží  9 km jihovýchodně od okresního města Česká Lípa. První zmínka o této obci pochází z roku 1352. Dnešní obec je nástupcem původního městečka Krušina, které leželo přímo na úpatí hradního kopce a dodnes se z něj dochovala jen uprostřed hřbitova stojící zvonice původního, později rovněž zaniklého kostela. Do obce Jestřebí spadají místní části Újezd, Podolec, Pavlovice a Popelov.

Obec Volfartice, obec se zhruba sedmi sty obyvateli, leží severozápadně od České Lípy  v údolí potoka Libchava ohraničeném čedičovými vrchy se smíšenými lesy. Součástí obce je i místní část Nová Ves.
První zaručená zpráva o vsi je z roku 1281, přesné datum vzniku však není známo. Ve středověku byla na místě dnešních Volfartic dvě šlechtická sídla s tvrzemi. Jedna  z nich je dochovaná do dnešní doby a je památkově chráněná. V roce 1850 byly části obce sloučeny.Památkově chráněným objektem je i kostel a areál hřbitova. První přímá zmínka o kostelu sv. Petra a Pavla se datuje rokem 1352. Na místě původního kostela, který byl zbourán , byl v 80.letech 18. století vystavěn kostel nový, v rokokovém stylu.
Za zmínku stojí i několik památkově chráněných podstávkových či roubených domů a budova staré školy v Nové Vsi.
Nově zrekonstuovaná a moderně vybavená budova základní a mateřské školy tvoří spolu s kostelem dominantu obce.
Ve volném čase mohou jak místní, tak i návštěvníci využít k aktivnímu odpočinku bikepark,několik dětských hřišť, vodní nádrž nebo se projet po cyklostezce Varhany (Česká Lípa - Kamenický Šenov), která obec lemuje.

Horní Libchava

Vítání jara a jarní tvoření s Verčou

Jarní akce v Horní Libchavě
Volfartice

Otevření sběrného místa

Sběrné místo bude v roce 2024 otevřeno v neděli 7.4. od 14 do 16 hodin. Pak až do konce října každou neděli ve stejném čase. Nezapomeňte sebou vzít kartičku do sběrného místa platnou pro rok 2024.
Volfartice

Otevření sběrného místa

Holany

Mráz ve vegetačním období

Pro příští dny je vydána výstraha před mrazy ve vegetačním období. Nebezpečné zejména pro kvetoucí stromy.

Horní Libchava

Veřejné zasedání Zastupitelstva obce Horní Libchava

Pozvánka zastupitelstvo 26. 3. 2024.pdf
obrázek nenalezen
DSO Peklo

Svazek obcí Peklo byl založen obcemi Holany, Kvítkov, Provodín, Sosnová, Stvolínky a Zahrádky dne 23. května 2002, v roce 2004 ke svazku přistoupila Česká Lípa a Stružnice.
Od roku 2007 jsou členy rovněž obce Kozly, Horní Libchava, Horní Police, Volfartice a město Žandov. Česká Lípa od r. 2011 není členem. V r. 2015 přistoupila do Svazku obcí Peklo obec Jestřebí.
Sídlo svazku je v Zahrádkách. Svůj název převzal svazek obcí Peklo od názvu kaňonovitého údolí Robečského potoka.

Odemykání Pekla

datum vyvěšení: 11.03.2024 - datum svěšení: 07.04.2024

Pozvánka na pátý ročník rodinného výletu u příležitosti zahájení turistické sezóny "Odemykání Pekla"

Zpravodaj mikroregionu